Kadra

3 czerwca 2016

MAGDALENA WERNER
Dyrektor Przedszkola i Żłobka

Jestem magistrem  pedagogiki z zakresu wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej. Ukończyłam kurs dla oświatowej kadry kierowniczej. Nieustannie podnoszę swoje kwalifikacje poprzez udział w licznych kursach i szkoleniach. Od 10 lat pracuje z dziećmi i dorosłymi.  W swojej pracy stawiam na budowanie dobrych relacji oraz stwarzanie możliwości wydobywania potencjału każdego człowieka.

 


JOANNA BARANOWSKA
Nauczyciel Wychowania Przedszkolnego

Z przedszkolem „Pluszak” związana jestem od 2011. Zdobywałam doświadczenie pracując z dziećmi we wszystkich grupach wiekowych. Pracę z nimi uważam, za pracę marzeń, ponieważ sprawia wiele radości i satysfakcji. Podziwiam dzieci za ich spontaniczność, szczerość oraz ciekawość świata. Swoich wychowanków doceniam za kreatywność i zaangażowanie. Staram się motywować dzieci do samodzielnego działania, stwarzam atmosferę pełną ciepła i wzajemnego szacunku. Cenię współpracę z rodzicami, ponieważ skutkuje to najlepszym rozwojem dziecka. Z dumą obserwuję codzienne postępy swoich podopiecznych w różnych obszarach. Są to niezapomniane chwile, które wynagradzają trud pracy oraz na długo pozostają w pamięci.


ANNA TOMIAK
Nauczyciel Wychowania Przedszkolnego

Jako nauczyciel wychowania przedszkolnego pracuję od 2009 roku. Dla swoich wychowanków staram się być przyjacielem, przyjmując korczakowski sposób postrzegania dziecięcego świata. Bardzo cenię sobie współpracę z rodzicami, ponieważ uważam, że nauczyciel i rodzic powinni dążyć do wspólnego celu, jakim jest efektywny rozwój dziecka. Czas wolny zwykle spędzam aktywnie, jeżdżąc na rowerze lub rolkach. Nie lubię marchewki, dlatego przymykam oko, gdy dzieci jej nie jedzą. Prywatnie mama Zosi. Obecnie przebywam na urlopie wychowawczym.

 


MARTA WAWRZYNIAK
Nauczyciel Wychowania Przedszkolnego

Jestem absolwentką studiów licencjackich o specjalności edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna. Praca z dziećmi sprawia mi wiele radości i daje dużo satysfakcji. Pracę w „Pluszaku” rozpoczęłam we wrześniu 2015 roku. Dzieci uczą mnie szczerości i radości życia. Uśmiech  i radość dziecka jest dla mnie największą motywacją do pracy.

 


MARTA KACZYŃSKA-LISOWSKA
Nauczyciel Wychowania Przedszkolnego, Nauczyciel Języka Angielskiego

W „Pluszaku” pracuję od września 2015 roku. Jestem absolwentką Wydziału Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Nauczycielem chciałam być od zawsze. Wybrałam pracę z najmłodszymi, gdyż ona sprawia najwięcej satysfakcji. Najważniejszy dla mnie jest uśmiech dziecka. W swojej pracy stawiam na indywidualne podejście do każdego wychowanka. Staram się rozbudzać w dzieciach wiarę we własne siły, ciekawość świata, empatię. Dla „małych osób”, z którymi pracuję, nieustannie poszerzam swoje kompetencje (udział w licznych szkoleniach, konferencjach, kolejne studia podyplomowe). Z zaangażowaniem działam w lokalnym wolontariacie, jestem częścią Drużyny Szlachetnej Paczki.


AGNIESZKA SZPAK
Nauczyciel Wychowania Przedszkolnego

W „Pluszaku” od września 2016 roku. Początkowo pracowałam jako opiekun w żłobku, aktualnie jestem nauczycielem wychowania przedszkolnego. Od dawna czułam powołanie do pracy z dziećmi, dlatego też w tym kierunku prowadziłam swoja edukację. Ukończyłam studia o specjalizacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej. W pracy staram się tworzyć miłą i rodzinną atmosferę. Biorę udział w licznych szkoleniach, kursach i konferencjach by jak najlepiej wykonywać swoją pracę i pobudzać w podopiecznych ciekawość świata.


ANNA TARGOSZ
Nauczyciel wychowania przedszkolnego

Jestem mamą czterolatki, praca z dziećmi jest dla mnie pasją a macierzyństwo czymś wspaniałym i wyjątkowym. Praca z dziećmi znaczy dla mnie tyle, żeby dzieci spod mojej opieki rozwinęły skrzydła i dały sobie radę w życiu z podniesioną głową.


KAROLINA PRZEWOŹNA
Logopeda, nauczyciel języka angielskiego

Jestem magistrem pedagogiki o specjalności opiekuńczo – wychowawczej oraz absolwentką studiów podyplomowych na kierunku logopedia oraz dydaktyka nauczania języka angielskiego w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Praca z dziećmi jest dla mnie wspaniałym doświadczeniem, a ich uśmiech, szczerość i wrażliwość są największą nagrodą i dają mnóstwo satysfakcji i motywacji do dalszej pracy. Prywatnie, szczęśliwa mama i żona.


WERONIKA WAWRZYNIAK
Opiekun w żłobku
W „Pluszaku” jestem od marca 2017 roku . Postanowiłam ukończyć kurs opiekunki w żłobku , aby móc realizować swoją pasję . Praca z dziećmi sprawia mi wiele przyjemności. Dzięki niej mogę poznawać naszych małych podopiecznych. Najważniejsze dla mnie jest szczęście , bezpieczeństwo i uśmiech dziecka.


ALEKSANDRA PYDA
Nauczyciel wychowania przedszkolnego
W „Pluszaku” jestem od września 2018 roku. Ukończyłam studia o kierunku wychowanie przedszkolne i wczesnoszkolne oraz kurs opiekunki w żłobkach i klubach malucha. Z dziećmi chciałam pracować od zawsze, dlatego też od liceum kształciłam się w tym kierunku. Najważniejszym elementem mojej pracy jest uśmiech i dobre samopoczucie dzieci. Staram się by dobrze czuły się w moim towarzystwie, jednocześnie ucząc się i bawiąc. Swoje umiejętności i wiedzę poszerzam na kursach i szkoleniach.

PATRYCJA JÓŹWIAK
Nauczyciel wychowania przedszkolnego

Jestem absolwentką studiów wychowania przedszkolnego i nauczania początkowego .Obecnie jestem studentką studiów magisterskich na kierunku Pedagogika Specjalna. Od zawsze chciałam pracować z dziećmi , praca z nimi sprawia mi wiele radości. Największą satysfakcją i motywacją są dla mnie uśmiechy na ich twarzach.


KAMILA PAWLAK
Nauczyciel wychowania przedszkolnego
Z „Pluszakiem” związana jestem od września 2016 roku. Ukończyłam studia magisterskie na Uniwersytecie Medycznym na kierunku zdrowie publiczne. Jestem także absolwentką Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu na kierunku pedagogika o specjalności promocja zdrowia i socjoterapia oraz studiów podyplomowych z edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Obecnie pracuje jako nauczyciel wspomagający. Podążam za myślą Beaty Pawlikowskiej „Nie dawaj dzieciom gwiazdki z nieba, pozwól im nauczyć się latać, wtedy zobaczą, że za tym pierwszym niebem jest następne, a im mocniej będą musiały napracować się, żeby tam dolecieć, tym większa będzie ich radość po dotarciu do celu…”.
Prywatnie jestem szczęśliwą mamą Ignasia i Antosia

AGNIESZKA MICHALAK

Opiekun w żłobku

Pracę w „PLUSZAKU” rozpoczęłam w marcu 2017 roku. Od zawsze chciałam pracować z dziećmi. Praca z maluszkami daje mi wiele radości i satysfakcji. Szczęśliwe i uśmiechnięte dzieci to najlepsze wynagrodzenie każdego dnia


EWA KACZMAREK

Opiekun w żłobku

W”Pluszaku”jestem od czerwca 2018 roku. Uwielbiam pracować z dziećmi, daje mi to wiele satysfakcji i radości. Dzięki niej mogę realizować moją pasję. Prywatnie jestem mamą 3,5 rocznego Jasia.


ALEKSANDRA BŹDZIEL
Opiekun w żłobku

Jestem studentka III roku pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Od zawsze jestem starszą siostrą i od zawsze wiedziałam, że praca z dziećmi to jest coś co chce robić w życiu. Udzielam się społecznie i staram realizować swoje pasje, pokazując to dzieciom w najprostszych czynnościach dnia codziennego.


MAGDALENA NOWAK

Opiekun w żłobku

Kurs opiekunki ukończyłam szczególnie po to ,by móc realizować swoją pasję pracując z najmłodszymi , dla których świat jest jeszcze nieodkryty.W „Pluszaku ” pracuję od września 2018 roku. W swojej codziennej pracy staram się dbać o harmonijny rozwój dzieci.Praca z dziećmi daje mi wiele satysfakcji a nagrodą jest uśmiech i szczęście na ich twarzach.Prywatnie szczęśliwa żona i mama.


DARIA LORENZ
Psycholog

Posiada tytuł magistra psychologii uzyskany na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu ze specjalnością psychoterapia zaburzeń psychicznych oraz organizacja środowiska uczenia się a specyficzne potrzeby edukacyjne. Obecnie jest uczestnikiem szkoły psychoterapeutycznej prowadzonej przez Wielkopolskie Towarzystwo Terapii Systemowej w Poznaniu a także uczestnikiem szkoleń z zakresu Porozumienia Bez Przemocy M. Rosenberga.

 

W swojej pracy z dziećmi łączy podejście systemowe z metodą edukacji i poszukiwania rozwiązań poprzez aktywne doświadczanie. Wykorzystuje techniki zabawy, dramy, arteterapii, bajkoterapii, muzykoterapii, ustawienia przestrzenne, listy, symbole, rytuały – w ten sposób zaprasza dzieci do swobodnego przyglądania się sobie samemu, odkrywania własnych zasobów, mocnych stron i przezwyciężania kryzysów. Pamięta przy tym o zatroskanych Rodzicach – o rozmowie, o udzieleniu wsparcia emocjonalnego, instrumentalnego i informacyjnego – bo to przecież Rodzic jest pierwszym i najważniejszym towarzyszem Dziecka w Jego życiu… tzn. do momentu w którym dorośnie 😉


PATRYCJA KLAMECKA
Ratownik Medyczny

Jestem Ratownikiem Medycznym, swoją wiedzę i umiejętności zdobywałam na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym oraz Zespole Ratownictwa Medycznego typu S. Obecnie oprócz pracy w Pluszaku  wraz z mężem prowadzimy szkolenia z zakresu pierwszej pomocy oraz zabezpieczamy różnego typu wydarzenia pod kątem medycznym co pozwala na doskonalenie umiejętności oraz poszerzanie wiedzy medycznej mającej wpływ na bezpieczeństwo oraz zdrowie dzieci uczęszczających do Pluszaka. Jestem mamą 2,5 rocznej Zuzi.