Zajęcia dodatkowe

14 marca 2021

ZUMBA

Zumba to ciesząca się coraz większą popularnością forma ruchu łącząca w sobie aerobik i różne elementy taneczne.  Podobnie jak taniec, zumba pomaga uwolnić emocje, rozładować napięcie, a także poprawić kondycję, sprawność fizyczną i ogólną postawę ciała. Wpływa na rozwój koncentracji, wytrzymałości i szybkiej orientacji w przestrzeni. Zumba ma również właściwości wychowawcze. Przez zespołowy charakter ćwiczeń pomaga modelować takie cechy charakteru jak zdyscyplinowanie i współdziałanie. Przy tym wszystkim zumba jest doskonałą zabawą i atrakcyjną formą ruchu, która wywołuje pogodny nastrój i zwiększa energię grupy.

Prowadząca : Aleksandra Werner

 

ZAJĘCIA RUCHOWE Z ELEMENTAMI JUDO

Istotą zajęć jest przede wszystkim ruch i dobra zabawa. Zajęcia bazują na elementach judo (nauka bezpiecznego upadania). Zajęcia zawierają również elementy gimnastyczne, gry i zabawy oraz różnego rodzaju zadania sprawnościowe. Ćwiczenia są często zmieniane, utrzymane w tempie i zaplanowane w ten sposób, aby utrzymać koncentrację dzieci.  Zajęcia kształtują koordynację ruchową, wytrzymałość, zwinność, siłę, dyscyplinę i koncentrację oraz wpływają na wszechstronny rozwój dzieci . Jest to idealne wprowadzenie do każdego sportu dla najmłodszych.

Prowadzący: Paweł Koszela

 

PIŁKA NOŻNA

Zajęcia z piłki nożnej to z jednej strony nauka gry w piłkę, z drugiej zaś nauka zasad fair play, wreszcie nauka współpracy w grupie. Zadaniem tych zajęć jest również rozbudzenie u dzieci zainteresowania sportem. Na zajęciach dzieci przede wszystkim cieszyć się będą ruchem, a elementy piłki nożnej będą wprowadzane stopniowo.  Najważniejszym celem jest przekazanie dzieciom fascynacji sportem oraz kształtowanie właściwych postaw poprzez zabawę i współpracę w grupie. Chcemy pokazać dzieciom jak w sposób aktywny i ciekawy  mogą spędzać czas.

Prowadzący: Wojciech Sysiak

 

HIP-HOP

Tak jak inne rodzaje tańca, hip-hop wzmacnia całe ciało. Mimo że opanowanie jego poszczególnych elementów wymaga sporo wysiłku i wytrzymałości, swobodna muzyka i dynamiczne ruchy sprawiają, że zajęcia są przede wszystkim świetną zabawą. Mięśnie dzieci stają się silne i sprężyste, a jednocześnie wykorzystują one ogromne, niespożytkowane pokłady energii. Ekspresywny taniec stanowi doskonałe ujście dla gniewu, a w razie potrzeby również dla innych emocji – radości, rozbawienia itp. Między tańczącymi nawiązują się więzi zrozumienia i przyjaźni, wzmacniając kompetencje społeczne dzieci.

Prowadząca: Katarzyna Bogacz

 

DOGOTERAPIA

Od dawna wiadomo, że zwierzęta mają pozytywny wpływ na zdrowie fizyczne i psychiczne człowieka. Samo przebywanie z nimi wpływa pozytywnie na naszą psychikę i układ odpornościowy. Kontakt ze zwierzęciem działa motywująco, dyscyplinująco i uspokajająco. Dzieci nie tylko uczą się kontaktować ze zwierzęciem, ale przełamują lęki, nabierają pewności siebie, stają się bardziej otwarte. Pies staje się przyjacielem dzieci, zdolnym do wywołania spontanicznego uśmiechu. Obecność psa na zajęciach stanowi doskonałą motywację do podejmowania działań, daje dużo radości i poczucia bezpieczeństwa. Pies akceptuje nas takimi, jakimi jesteśmy, nie ocenia i nie osądza, kocha nas za to, że jesteśmy  bez względu na nasze sukcesy i porażki.

Prowadząca: Wioletta Neumann wraz z Luną i Arią